zpět k menu Japonska zpět k hlavnímu menu
HORÁČKOVI
 dnes je stránka aktualizována 30.1.2008

Stravování

Yokohama - čína

Stravování v Japonsku je naprosto bez problémů. Po návštěvě drahých restaurací na Islandu jsme očekávali ještě dražší v Japonsku. Opak je pravdou. Najíst jsme se mohli téměř na každém rohu za peníze odpovídající našim restauracím. Příjemné v Japonsku je vystavení maket jídel před restauracemi i s cenami. Pokud není návštěvník schopen se domluvit japonsky (v některých restauracích se lze domluvit i anglicky), jednoduše vezme číšníka na ulici a ukáže mu, co chce. Ve všech japonských restauracích obdrží host lístek se spotřebovaným jídlem a zaplatí u pokladny.

Na samostatných stránkách je jídlo v Asakuse, Suschi bar v Asakuse a pro srovnání Suschi bar v Praze, restaurace v Čínské čtvrti v Yokohamě, občerstvení v Nikko, občerstvení na Fuji, občerstvení ve svatyni Yasukuni v Tokyu. Obědvali jsme také na Tokyjské věži.


Takovýto sushi bar je v Japonsku na každém kroku. Popisy talířků jsou nad obsluhujícím.


Nápojové automaty jsou všude. Modře označené nápoje jsou studené, červeně označené horké.

Chang Tee Chang Tee

Chang Tee Chang Tee
Obědvali jsme vždy na cestách. Večeřeli jsme někdy venku a někdy přímo v hotelu. K dispozici v hotelu byla kuchyňka. Já volila vždy mořské produkty, nejvíce sushi, Láďa klasiku. Někdy jsme pili saké, někdy plzýnku. Japonské pivo, velice dobré, jsme samozřejmě také ochutnali.