Toto je popis částí císařského paláce v Tokyu.
Japonsko je země bez zdravotních rizik, proto jsme s sebou vzali pouze základní cestovatelskou lékárničku. Počasí pro poznávání země je na podzim ideální, vzali jsme si tedy pohodlné boty, pantofle na přezouvání, protože v Japonsku se prý zouvá i v hotelech a restauracích hned ve dveřích (kromě svatyní jsme všude chodili v botách) a pouze normální oblečení pro cestování.
Naše téměř dvouměsíční příprava se tentokrát zaměřila jinými směry než na prevenci zdraví a oblečení. Učili jsme se základy japonštiny (psaná japonština je velice složitá, mluvená japonština je velice jednoduchá), nastudovali jsme japonské společenské chování (to nebylo třeba, neboť Japonci jsou k cizincům velice vstřícní) a naučili jsme se jíst hůlkami (není to nic složitého).
V Japonsku je elektrický proud s napětím 110 V. Proto jsme s sebou vzali transformátor a univerzální adaptér, který vlastníme již od návštěvy USA (v Japonsku je slaboproudý systém stejný jako v USA). Přestože v Japonsku mají pro mobily síť CDMA, vzali jsme i třípásmový komunikátor pro komunikaci z Paříže a z Ruzyně. Nezapomněli jsme sladit potřebné kontakty v notebooku, PDA i komunikátoru. Dorozumívání s domovem bylo umožněno přes ICQ a Skype díky wifi v hotelu (jsme přece v Japonsku).
|